Uranyen Astrolog

Sevilay Eriçdem

Türkiye’nin ilk „Uranyen Astrolog“ ünvanına sahip, Kozmik Bilinç Okulu’nun ve Uranyen Astroloji Derneği’nin kurucusu, 20 yıllık deneyime sahip eğitmen ve yazar

Randevu

Hakkımda

Sevilay Eriçdem, 1969 yılında Türkiye’nin başkenti Ankara’da doğdu. Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında Türk Amerikan Derneği’nde (TAD) İngilizce eğitimi aldı ve mezun olana kadar aynı dernekte İngilizce eğitmeni olarak çalıştı. Astroloji her zaman Sevilay Eriçdem için bir tutku olmuştur. 1999 yılında profesyonelce astroloji yapmaya başladı. ‘AFA’ – Amerikan Astrologlar Federasyonu) ve Astrologlar Topluluğu kuruluşlarına üye oldu. Daha sonra astrolojinin farklı alanlarında araştırmalar yaptı ve sonunda uzmanlık alanı olarak Uranyen Astroloji’sine odaklandı. 2010’dan itibaren Uranian Astrology alanında kült ve Uranyen Astroloji’nin en etkili uygulayıcısı olan Amerikalı Martha Lang-Westcott’dan üç yıl boyunca bireysel dersler aldı. Sevilay Eriçdem, 2015 yılından bu yana Uranyen Astrolojisi ve Asteroit alanında eğitmen olarak çalışmaktadır. Aynı yıl konusunda markalaşmak amacıyla “Uranyen Astroloji Sevilay Eriçdem” markasını almıştır. 2016 yılında “URANYEN ASTROLOJİ” adında ilk kitabını yazdı. 2017 yılında “ASTEROİDLERİN BÜYÜLÜ DÜNYASI” adıyla ikinci bir kitap yazdı ve yayınladı. 2020 yılında kendisi ve meslektaşlarıyla beraber Türkiye de ve Dünyada bir ilk olan Uranyen Astroloji Derneğini kurdu. Çalışmalarına dernek bünyesinde devam ediyor.

Kitaplar

Uranyen Astroloji

Basım yılı 2016

Uranyen Astroloji bilinen en eski ve Helenistik döneme ait simetri ve gezegen orta noktaları kullanılarak uygulanan bir tekniktir. İkinci dünya savaşı sırasında almanlar tarafından kullanılan bu tekniğe ve yöntemlerine göre haritalarda nokta atışlı yorumlar yapmak mümkün olur. Örnekleriyle ve transneptünyenler kullanarak açıkladığım uranyen astroloji tekniğinin astrolojide uzmanlaşmak isteyen herkese muazzam kapılar açacağından şüpheniz olmasın.

Asteroidlerin Büyülü Dünyası

Basım yılı 2018

Asteroidler güneş sistemimizde mars ile Jüpiter arasında cupier belt olarak bilinen yerde yaklaşık bir milyonun üzerinde bulunan gök cisimleridir. Bunlar bir gezegen enerjisinde olmamakla birlikte birlikte hareket ettikleri gezegenlerle bireysel haritalar üzerinde kişiler hakkında çok ince ve derin detaylı bilgileri içinde barındırır. Bu kitabımda yaklaşık 90 tane asteroidin gezegenler ve transneptünyenlerle yaptıkları açı bağlantılarını ve anlamlarını yazdım. Bu kitabı asteroidlerin büyülü dünyasına bir giriş kitabı olarak alıp okumalısınız. Mitolojik anlamlarıyla astrolojik anlam zenginliğini de yakalamak mümkün olur. Astrolojide uzmanlaşmak isteyenler muazzam bir kaynak kitap olduğundan şüpheniz olmasın.

Dernek

Uranyen Astroloji Dernegi

Uranyen Astrolojisi, Klasik Batı astrolojisinin uzantısı olarak var olan bir uzmanlık alanıdır. Uranyen astrolojiyi diğer astroloji sistemlerinden ayıran en önemli özelliği an’daki eylem kalitesine inerek kişilerin yaşamlarındaki seçimlerinde en doğru potansiyeli ortaya çıkartmalarına fayda sağlamasıdır. Türkiye’de bu uzmanlık alanını en yaygın ve en yetkin şekilde kullanan, marka tescilli Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem, bu alanda çıkardığı kitaplar, düzenlediği seminerler ve verdiği eğitimler ile Uranyen Astroloji’nin ülkemizde bilinirliğine katkı sağlamıştır. Aynı zamanda astroloji alanında yıllar süren birikim ve tecrübelerini, kurucusu olduğu Kozmik Bilinç Okulu çatısı altında toplayarak astrolojiye ilgi duyan birçok insana eğitim alma ve meslek edinme imkânı sağlamıştır. Gönüllülük Prensibi ile Kozmik Bilinç Okulu’nda da pek çok sosyal sorumluluk projeleri düzenleyen Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem, kendisi gibi astrolojiye gönül vermiş, bilgi birikimine güvendiği, toplumsal duyarlılığa önem veren meslektaşları ve eğitmenleriyle bir araya gelerek UAD Uranyen Astroloji Derneği’ni kurmuştur. UAD Derneğini kurma fikri, ülkemizde Uranyen Astroloji’ye duyulan ilgi ve hızla gelişmekte olan astroloji alanında, etik kuralların korunması, öncelikle mesleki yeterlilik sağlayarak kazanç elde etmek isteyenler için sağlıklı temeller çerçevesinde, hedefinden sapmadan ve süreç içerisindeki her aşamada karşılaşılabilecek sorunların etkin bir şekilde belirlenip, çözüm önerilerinin oluşturulması, uygulama süreçlerinde ortak anlayışların belirlenmesi, eğitmenlerle öğrenciler arasında verimli bir iletişim ve işbirliği platformunun oluşturulması ile birlikte sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılık kapsamında yapılacak olan etkinliklerle kolektif fayda bilincinin yaygınlaşması esasına dayanarak ortaya çıkmıştır.

Okul

Kozmik Bilinç Okulu

Kozmik bilinç okulu evrensel bilinç oluşturma ve geliştirme alanıdır. Bilinç altının en gizemli taraflarını ortaya çıkartırken bunları ruhun gelişimi için en faydalı şekilde kullanmayı hedefler. Okulumuzda Sevilay Eriçdem 20 yıllık tecrübesiyle eğitmenlere öncülük ederken, hepsi birbirinden değerli astroloji, reiki ve tarot eğitmenleri her sene öğrencilerine değişik kurs imkanları sunmaktadır. Bilgiyi yaymayı kendine slogan edinmiş Kozmik Bilinç Okulu'nda siz de ilgi duyduğunuz alanda eğitim alabilir, bu ekip ruhuna dahil olabilirsiniz.